Sakızlı Muhallebi, Kolay Tatlı Tarifi

0

Sakızlı Muhallebi Nasıl Yapılır

Kolay tatlı tarifi için, sakızlı muhallebi nasıl yapılır tarifimiz güzel bir seçenek olacak. Sakızlı muhallebi, kolay tatlı tarifi ile güzel ve oldukça kolay sütlü bir tatlı yapmış olacaksınız. Tarifimiz yaklaşık 5 veya 6 kaselik.

Sakızlı Muhallebi Tarifi Malzemeleri

  • 1 kg. kadar süt gerekli
  • 225 gr. kadar toz şeker
  • 40 gr. kadar nişasta
  • 2 çay kaşığını dolduracak damla sakızı

Sakızlı Muhallebi Yapılışı

Kolay tatlı tarifi için sakızlı muhallebi yapılışı için; öncelikle sütümüzü ocağa alalım. Sonra da şekerimizin yaklaşık dörtte üçü kadarını ekleyelim, sütümüzü kaynatalım. Bir miktar süt ile nişastayı küçük bir kase ile eritelim.

Kalan şekerimizi damla sakızı ile bir kapta ezelim güzelce. Sakızı toz haline getirelim iyice.  Sütümüz bir miktar ısınınca artık içine şekerli toz sakızımızı ekleyebiliriz. Karıştırarak sütümüzü kaynatmaya devam edelim efendim.

Kaynayınca nişastalı sütlü karışımı da içine ekleyelim, karıştırarak kıvam alıp, koyulaşmasını bekleyelim. Kıvamından emin olunca da ateşten alalım. Kaselere paylaştıralım. Buzdolabında bekletip, tarçın serperek servis edelim damla sakızlı muhallebi tarifimizi.

Sakızlı muhallebi, kolay tatlı tarifi bu kadar. Sakızlı muhallebi yapılışını beğendiğinizi umarız. Sakızlı muhallebi nasıl yapılır için sitemizde bulunan diğer muhallebi tariflerine de göz atmanızı öneriyoruz.

sakızlı muhallebi, kolay tatlı tarifi

sakızlı muhallebi, kolay tatlı tarifi

Paylaş.

Yorum Yap