Sandviç Nasıl Yapılır Oktay Usta

0

Hafif Sandviç Nasıl Yapılır

Hafif sandviç nasıl yapılır için salatalık, krem peynir, mayonezli bir tarif veriyoruz sizlere. Ama sandviç tarifini kendinize göre zenginleştirebilirsiniz. Sandviç yapmak kolay olduğu kadar, farklı sandviç yapmak da biraz hüner isteyen bir iştir. Her ağız tadına, her duruma uygun çeşit çeşit sandviç tarifleri yapmak için sitemizde sizlere bir yazı hazırladık. İstediğiniz malzemeler ile sizde kendi yemeğinizi evden getirebileceksiniz. Okulda, işte, gezilerde rahatlıkla hazırladığınız sandviçleri tüketebilirsiniz. Hem de içinde ne olduğunu bilerek.

Sandviç tarifi için tabiki en temel malzeme kullanacağınız ekmektir. Tam buğday unu, özel sandviç ekmeği, tost ekmeği, hamburger ekmeği vs. kısaca her türlü, her çeşit ekmek ile sandviç hazırlayabilirsiniz efendim.

Sizlere bir kaç çeşit sandviç tarifi veriyoruz. Sandviç içine koyabileceğiniz malzemeleri kendiniz kombine edebilirsiniz. Zevkinize göre.

Not: Ayrıca sandviç tariflerini, okul, iş ortamında tüketmeyi düşünüyorsanız, mutlaka soğuk bir ortamda muhafaza ediniz.

Salatalıklı Krem Peynirli Sandviç Tarifi

Malzemeler:

  • 6 tane kepek ekmeği ya da tam buğday ekmeği dilimi
  • 4 yemek kaşığı kadar krem peynir gerekli
  • 1.5 yemek kaşığı acılı mayonez (pek çok markanın, acılı, sarımsaklı mayonezleri var)
  • bir miktar tuz
  • 1 yemek kaşığı kadar ince kıyılmış maydanoz gerekli
  • 1 adet salatalık ince dilimlenmiş

Salatalıklı Krem Peynirli Sandviç

Salatalıklı krem peynirli sandviç için ilk olarak bir kaseye krem peynirimizi alalım. Üzerine acılı mayonezimizi aktaralım. Karıştıralım tuz ekleyelim biraz. Ardından ince kıydığımız maydanozları da ekleyelim, kaşıkla karıştıralım güzelce hepsini.

İki adet dilim ekmeği alalım aynı boyda tezgah tahtamıza. Üzerine dolu dolu birer kaşık hazırladığımız malzemeyi koyalım. Bir bıçakla güzelce yayalım üzerlerine.

Sonra dilimlerden birinin üzerine ince dilimlenmiş salatalıkları dizelim güzelce. Diğer dilimi de bunun üzerine kapatalım.

salatalıklı krem peynirli sandviç tarifi

salatalıklı krem peynirli sandviç tarifi

Hemen tüketmeyecek isek, streç film ile güzelce saralım sıkı bir şekilde. Salatalıklı krem peynirli sandviç bu kadar efendim. Afiyet olsun.

Sandviç tarifleri için sizlere yeri geldikçe pratik tarifler vermeye devam edeceğiz efendim.

salatalıklı krem peynirli sandviç tarifi

salatalıklı krem peynirli sandviç tarif

 

Paylaş.

Yorum Yap