Sigara Böreği Tarifi

0

Sigara Böreği Nasıl Yapılır

Herkesin bayıldığı, pek çok kişinin kolayca yaptığı bir börek yapıyoruz. Sigara böreği tarifi, sigara böreği nasıl yapılır sizler için aşağıda yer alıyor.

Bu kolay börek tarifi ile sıcak bir çayın keyfine doyum olmaz.

Sigara Böreği Tarifi Malzemeleri

  • 1 adet yufka
  • yarım su bardağı kadar sıvı yağ
  • 100 gr. kadar beyaz peynir veya lor
  • 1 adet yumurta
  • çeyrek demet maydanoz kullanalım

Sigara Böreği Tarifi Oktay Usta

Sigara böreği tarifi oktay usta, sigara böreği nasıl yapılır tarifimize başlayalım. İlk olarak beyaz peynir ve kıyılmış maydanozu birbirine karıştıralım bir kasede. Ardından bir yumurtayı da içine ekleyelim, çatal kullanarak tüm malzemeleri karıştıralım kasede.

Bir adet yufkamızı tezgaha serelim, sonra önce dörde sonra tekrar dörde  bölüyoruz. Böylece istediğiniz büyüklükte ve sayıda üçgen yufka elde ediyoruz.

Bizim yufkamızdan yaklaşık 12 adet üçgen elde ettik. Üçgenimizin geniş kenarına yarım yemek kaşığı veya bir yemek kaşığına yakın iç malzemesi koyalım.

Sonra önce yanlarından katlayıp, sonra da uca doğru rulo halinde sarıyoruz. Ucunu ise parmağımızı suyla ıslatıp, yapışmasını sağlıyoruz.

Bir tavaya yarım su bardağı kadar sıvı yağı koyalım, kızdıralım. Sonra da sigara böreklerimizi tavada güzelce kızartalım.

Sigara böreği tarifimizi üzerlerini nar gibi olacak şekilde yağda kızartalım.

Sigara böreği yapılışı bu kadar. Kızaran sigara böreği tarifimizi bir havlu peçete serilmiş kaseye alalım. Yağlarını bir miktar çekince, sigara böreği tarifimiz servise hazırdır.

Sigara böreği yapılışımızı beğendiğinizi umarız. Sigara böreği tarifi oktay usta afiyet olsun.

sigara böreği tarifi

sigara böreği tarifi

Paylaş.

Yorum Yap