Slime Cupcake Tarifi, Doğum Günü Cupcake

0

Slime Cupcake Nasıl Yapılır

Slime cupcake tarifi, slim cupcake nasıl yapılır burada efendim. Son yıllarda moda olmuş slime yapma olayına, yenilebilir slime yaparak, slime cupcake tarifi ile bizde katılalım dedik. Bildiğiniz gibi slime bir oyun hamurudur aslında. Son yıllarda oldukça popüler olan, küçük büyük herkesin yaptığı bir eğlence, oyun hamuru.

Slime tutkal, su, boraks birleşiminden oluşan eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan şekillendirilebilen bir oyun hamuru. Biz de yenilebilir slime yaparak, doğum günü cupcake tarifimizde bu slaymı kullanmayı düşündük.

Slime cupcake yapılışı tüm ayrıntısı ile burada yer alıyor. Doğum günü tarifi, dogum günü cupcake tarifi olarak rahatlıkla yapmayı düşünebilirsiniz. Çocuklar sevecektir efendim.

Slime Cupcake Tarifi Malzemeleri

  • bir miktar yeşil gıda boyası (ya da istediğiniz bir renk kullanabilirsiniz)
  • 2 yumurta sarısı gerekli
  • 6 tane cupcake lazım, ya hazır ya da siz yapmış olun
  • yarım su bardağı kadar limon suyu
  • yarım su bardağı kadar toz şeker
  • çeyrek su bardağı kadar tereyağı, soğuk olmalı
  • 1 paket krem şanti kullanacağız
  • 1 su bardağı kadar da süt gerekli

Slime Cupcake Yapılışı

Slime cupcake yapılışına malzemelerimizi hazırlayarak başlayalım efendim. Slime cupcake tarifi için ilk olarak bir sos tavasının içine limon suyunu ekleyerek ocağa alalım. Üzerine toz şekerimizi katalım ısınmaya başlasın. Bir çırpma teli ile kaynamaya başlayana kadar karıştırıp pişirelim.

Kaynama noktasına gelince ateşten alalım. Bir küçük kasede yumurtalarımızı çırpalım.(yumurtaları şekerli limona ekleyeceğiz, ama yumurtaların pişmesini de istemiyoruz)  Sonra pişmiş şekerli limon suyundan üç kaşık alıp, çırpılmış yumurtalara katalım ki yumurtalar ılınsın. Sonra bu ılınmış çırpılmış yumurtaları karıştırarak limonlu şekerli suya katalım.

Çırpılmış yumurtayı kattıktan sonra, şekerli limonlu suyu tekrar ocağa alıp, çırpma teli ile orta ateşte pişirelim. Yaklaşık on dakika kadar sonra ateşten alalım. İçine yeşil gıda boyasını ekleyelim. Çırpma teli ile karıştırıp çırpalım.

Ardından içine soğuk küp küp kesilmiş tereyağını ekliyoruz. Sonra çırpma teli ile hızlıca çırpıyoruz. Yeşil güzel bir slime elde etmiş olduk.

Kıvam alması için soğuk tereyağı kullanmamız gerekli, burası önemli. Slaymın üzerine bir streç geçirelim, slime üzerine yüzeyine steç değmeli ki kabuk bağlamasın.

Sonra bunu buzdolabında yarım saat bekletelim. Şimdi soğuk sütle bir paket krem şantiyi güzelce çırpalım. (isterseniz gıda boyası ekleyebilirsiniz iki damla) Mikser ile çırpıp krem şantimizi hazırlayalım. Sonra bu krem şantimizi bir sıkma torbasına aktarıyoruz. Sonra buzdolabına kaldırıp slime soğuyana kadar bekletiyoruz şantimizi de.

Kapkeklerimizi tezgaha alalım. Sonra soğumuş slime ve yıldız uç taktığımız krem şanti torbamızı tezgaha alalım.

Bir cupcake alıp, tepesini biraz da içini oyarak kesiyoruz. Sonra içine bir tatlı kaşığı ile slime dolduruyoruz. (Bu aşamayı kalın uçlu bir şırınga ile de yapmanız mümkün, slime yoğunluğuna bağlı tabi)

Ardından kestiğimiz parçayı kapak gibi kapatıyoruz. Sıkma torbası ile üzerine krema sıkıp, süslüyoruz. Kremayı zevkinize göre süsleyerek sıkabilirsiniz. Üzerini pasta süsleri, şekerlemeler ile süsleyebilirsiniz.

(Aslında doğum günü cupcake tarifi için birden fazla renkli slime yapmanız mümkün, bunun için iki üç farklı gıda boyası kullanmayı deneyin. Renkli şekerleride unutmayın.)

Slime cupcake yapılışı bu kadar. Slime cupcake tarifi afiyet olsun. Slime cupcake nasıl yapılır tarifimizi yılbaşında, kutlamalarda, çocuklarınızın doğum günü partilerinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Doğumgünü cupcake tarifimizi umarız beğenmişsinizdir.

slime cupcake tarifi, dogum günü cupcake

slime cupcake tarifi, dogum günü cupcake

 

 

Paylaş.

Yorum Yap