Süt Reçeli Tarifi

0

Süt Reçeli Nasıl Yapılır

Süt reçeli tarifi için sizlerleyiz. Sizler ile yurt dışında kullanımı oldukça yaygın süt reçeli nasıl yapılır tarifimizi yapalım. Süt reçeli pek çok pasta, kek ve çeşit çeşit tatlı da özellikle Avrupa ülkelerinde, Rusyada çokça kullanılan bir malzeme.

Süt reçeli yapılışı oldukça kolay olup birkaç malzeme ile yaparak kullanabilirsiniz. Süt reçeli tarifi oktay usta ile pandispanyaların arasına sürebileceğiniz bir malzeme daha kazanmış oluyoruz.

Süt Reçeli Tarifi Malzemeleri

  • 1 litre kadar süt gerekli
  • 1 su bardağı kadar toz şeker
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu kullanıyoruz

Süt Reçeli Yapılışı

Süt reçeli yapılışı için bir tencereye sütümüzü, toz şekerimizi ve kabartma tozunu alalım. Karıştıralım malzemeyi.

Ardından ocağa alıp kaynatmaya başlayalım. Sütümüz kaynamaya başlayınca artık altını kısabiliriz ocağın. Bu halde yani kısık halde sütümüzü ara ara karıştırarak yaklaşık 1 saat 10 dakika kadar kaynatalım.

Sütümüzü ara ara karıştırırken göreceksiniz ki, sütümüz kaynadıkça azalmaya başlayacak ve rengi hafif koyulaşmaya başlayacaktır.

Rengi iyice kararmaya başlayınca bu süre sonunda ocağımızın altını kapatıyoruz efendim.

Sütümüzü bir müddet tencerede karıştıralım tezgahta. Sonra bir cam kavanoza aktaralım, ağzını kapatıp kullanmak istediğimiz zaman kaşık kaşık kullanalım efendim.

Süt reçeli tarifi bu kadardır. Süt reçeli yapılışını hangi tariflerde kullanacağınızı ise ilerleyen dönemlerde anlatacağız.

Özellikle avrupada pratik krema yapmak için de süt reçeli kullanılıyor. Mesela bir miktar süt reçeli ile bir miktar yumuşamış tereyağını mikser ile çırparak krema olarak pandispanyaların arasına sürebilirsiniz efendim.

Süt reçeli nasıl yapılır gördüğünüz gibi oldukça kolay bir tarif. Şimdiden kolay gelsin.

Not: Süt reçeli tarifi oktay usta kavanozda bekledikçe daha da katılaşan bir tarif.

süt reçeli tarifi

süt reçeli tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap