Tel Kadayıflı Dondurma Tatlısı

0

Tel Kadayıflı Dondurma Tatlısı

Tel kadayıflı dondurma tatlısını denediniz mi hiç? Tel kadayıfa sarılmış, damla çikolatalı, antep fıstığı ile kolay ve güzel bir tatlı tarifi. İftar tatlısı olarak da yapabileceğiniz güzel bir tarif.

Tel Kadayıflı Dondurma Tatlısı Tarifi Malzemeleri

  • 1 paket kadar tel kadayıf
  • 1 su bardağı kadar çikolata parçaları
  • bolca fıstıklı dondurma, yaklaşık on top kadar yeter
  • Kızartmak için ise bir miktar sıvı yağ
  • isterseniz çikolata sos

Tel Kadayıflı Dondurma Tarifi

Tel kadayıflı dondurma tarifi için ilk olarak, dondurmamızı geniş bir cam kaseye aktaralım. Sonra dondurmaların içine istediğiniz bir çikolatayı parçalayıp ekleyelim.

Tel kadayıfı yayvan ve geniş bir kaba aktaralım, gerekirse ufalayalım kadayıfları bir miktar.

Sonra bir top dondurmayı, kasede tel kadayıfa tamamen saralım, bir küçük servis tabağına koyalım. Tamamen tel kadayıfa kaplanmış toplar elde ediyoruz yani.

Daha sonra içi dondurmalı tel kadayıf toplarını buzdolabına derin dondurucuya kaldıralım, yaklaşık bir iki saat kadar yine iyice donmasını sağlayalım.

Bir tavada sıvı yağımızı kızdıralım. Dondurucudan çıkardığımız kadayıf toplarını kadayıflar renk değiştirene kadar üç dört dakika kadar çevirerek sürekli hızlıca kızartın.

Hemen tavadan çıkarıp, servis tabağına alın. İsterseniz çikolatalı sosla veya antep fıstığı kırıklarıyla servis edebilirsiniz tatlımızı. Kolay tatlı tarifimiz hem lezzetli hem pratik, iftar tatlısı olarak yapabileceğiniz güzel bir tariftir.

Tel kadayıflı dondurma yapılışı bu kadar. Tel kadayıflı dondurma tarifimizi beğendiğinizi umarız. Afiyet olsun efendim.

tel kadayıflı dondurma tatlısı

tel kadayıflı dondurma tatlısı

Paylaş.

Yorum Yap