Tereyağlı Kurabiye Nasıl Yapılır

0

Tereyağlı Kurabiye Tarifi

Tereyağlı kurabiye nasıl yapılır? hiç bilmeyenler için burada. Tereyağlı kurabiye tarifi yapıyoruz efendim. Az malzemeli, nefis güzel kolay kurabiye tarifi için tarifimizi deneyin mutlaka.

Tereyağlı kurabiye nasıl yapılır, malzemeleri, ayrıntılı yapılışı ile aşağıda yer alıyor. Kurabiye tarifi oktay usta farkıyla üstelik.

Tereyağlı Kurabiye Tarifi Malzemeleri

  • 1 yumurta gerekli, hafifçe çırpıyoruz yumurtamızı
  • 200 gr. kadar tereyağı, tuzsuz
  • 320 gr. kadar un gerekli
  • 120 gr. kadar pudra şekeri gerekli
  • 1 paket vanilin gerekli

Tereyağlı Kurabiye Oktay Usta

Tereyağlı kurabiye oktay usta için ilk olarak pudra şekerini ve tereyağını birlikte çırpma teli ile güzelce çırpalım. Ardından  hafif çırpılmış yumurtamızı bu karıştırma kabına alalım. Malzemeleri birlikte çırpma teli ile çırpalım.

Sonrasında elenmiş unumuzu da bu karıştırma kabındaki malzemelere ekleyelim. Bir tahta kaşıkla güzelce karıştıralım hepsini.

Not: Unu mutlaka biraz yüksekten karıştırma kabının içine eleyelim.

Hamurumuzu bir yıldız uç konmuş sıkma torbasına alarak; yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine istediğimiz gibi yuvarlaklar halinde sıkalım. Aralıklı olarak dairesel hareketler ile hamuru tepsiye dizelim.

Önceden ısıtılmış 200 derece fırında yaklaşık 9 dakika kadar kontrollü olarak pişirelim.

Ardından tereyağlı kurabiye oktay usta tarifimizi soğuması için tezgaha alalım. Kolay kurabiye tarifimiz; tereyağlı kurabiye tarifi bu kadar. Tereyağlı kurabiye nasıl yapılır tarifimiz afiyet olsun.

tereyağlı kurabiye tarifi yapıyoruz

tereyağlı kurabiye tarifi yapıyoruz

Paylaş.

Yorum Yap