Yoğurt Tatlısı Nasıl Yapılır

0

Yoğurt Tatlısı Tarifi Oktay Usta

Yoğurt tatlısı nasıl yapılır? tam ölçüsünde yoğurt tatlısı tarifi oktay usta farkıyla sitemizde. Bir kez daha bu güzel ve lezzetli tatlıyı paylaşıyoruz. Yoğurt tatlısı oktay usta için gereken her şey aşağıda.

Oktay usta tatlı tarifleri için sizlere paylaştığımız yoğurt tatlısı tarifi için türk kahve fincanını ölçü olarak kullanıyoruz. Tam ölçüsünde tarifimizi birebir uygulamanız yeterli efendim.

Yoğurt Tatlısı Tarifi Malzemeleri

 • Şerbet için on kahve fincanı su, 7 kahve fincanı toz şeker gerekli ilk olarak
 • çeyrek limon dilimi
 • 3 yumurta
 • 3 kahve fincanı toz şeker gerekli
 • 3 kahve fincanı kadar yoğurt kullanalım
 • 2 kahve fincanı kadar irmik kullanıyoruz tarifimizde
 • 4 kahve fincanı kadar un gerekli, elemeniz yararlı olur
 • 1 paket vanilin kullanalım
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 limon kabuğunun rendesini kullanıyoruz
 • bir miktar sıvı yağ, borcamı yağlamak için

Yoğurt Tatlısı Yapılışı

Yoğurt tatlısı yapılışı için ilk olarak 10 kahve fincanı suyu ve 7 kahve fincanı toz şekeri bir tencereye alıp karıştırdıktan sonra kaynatalım. Bir kaç dakika limon sıktıktan sonra kaynamaya başlayınca yaklaşık on dk. kadar daha kaynatılır. Sonra ateşten alınıp tezgahta bekletilir soğuması için.

Derince bir karıştırma kabının içine (tercihen borcam kullanın) üç adet yumurta ekleyelim. Üzerine üç kahve fincanı toz şeker ekleyelim. Mikser ile iyice çırpalım yüksek devirde.

Köpürmüş bu karışıma üç kahve fincanı kadar yoğurt ekleyelim. Üzerine iki kahve fincanı irmik katalım. Sonra da elenmiş dört kahve fincanı unu ekleyelim. Bir paket kabartma tozu, bir paket vanilin ve bir limon kabuğunun rendesini ekleyelim en son.

Mikserin orta devrinde tüm malzemeyi güzelce karıştırıp çırpıyoruz efendim.

Yoğurt tatlısı tarifi hamurumuz hazırdır. Bir miktar sıvı yağ ve bir fırça ile kare veya dikdörtgen bir borcamı güzelce yağlayalım. Hazırladığımız yoğurt tatlısı oktay usta hamurunu meyilli olarak borcama aktaralım. Üzerini düzeltelim.

Yoğurt tatlımızı önceden ısıtılmış 170 derece fırına verip yaklaşık 30 dakika kadar üzeri kızarana kadar pişirelim. Tatlımızı tezgaha alalım, yaklaşık üç dört dakika ilk sıcaklığı geçsin  diye beklettikten sonra, bir bıçak kullanarak çeşitli yerlerinden delelim efendim.

Sonra da sıcak tatlımıza soğuk şerbetimizi dökelim. Her tarafına gelecek şekilde şerbeti döküyoruz.

Ardından şerbetini çekip iyice soğumuş olan yoğurt tatlımızı, kare kare veya isterseniz üçgen büyük baklava dilimleri gibi dilimliyoruz.

Yoğurt tatlısı yapılışı bu kadar efendim. Yoğurt tatlısı tarifi oktay usta afiyet olsun.

Kolay tatlı tarifimiz; yoğurt tatlısı nasıl yapılır tatlımızı beğendiğinizi umarız. Sitemizde benzer pek çok tariften yararlanabilirsiniz.

 

yoğurt tatlısı nasıl yapılır

yoğurt tatlısı nasıl yapılır

Paylaş.

Yorum Yap