Yoğurtlu Brokoli Salatası Tarifi

0

 Brokoli Salatası Tarifi

Yoğurtlu brokoli salatası tarifi ile hem kanserle savaşan mucize bir besin almış olacağız hem de kolay bir salata yapmış olacağız efendim.

Brokoli salatası nasıl yapılır merak edenler için bu güzel yoğurtlu brokoli salatası tarifi güzel bir seçenek olacaktır. Brokoli salatası yapılışı, malzemeleri ve ayrıntısı ile aşağıda, deneyiniz.

Brokolinin yararları saymakla bitmiyor. Biliyorsunuz bir ara tv ve gazeteler bu bitkinin ne kadar kanser savar bir bitki olduğu, diyet için de birebir olduğu hakkında haberlerle doluydu. Bu bitkiyi tüketmek için bu salata tarifi güzel bir yol.

Yoğurtlu Brokoli Salatası Tarifi Malzemeleri

  • 1 büyükçe kase brokoli
  • 1 tane orta boy havuç
  • 5 yemek kaşığı dolusu yoğurt
  • 3 diş sarımsak gerekli, büyük diş
  • bir miktar pul biber kullanalım
  • 1 çay bardağı dolusu su

Yoğurtlu Brokoli Salatası Nasıl Yapılır

Yoğurtlu brokoli salatası nasıl yapılır tarifimiz için ilk olarak brokolilerimizi güzelce sap sap ayıralım efendim. Çiçeklerini kesip, delikli buharda pişiricinin üzerine yerleştirelim. Sonra da havuçlarımızı ister küp küp ister ince ince halkalar halinde doğrayalım. Bunları da brokolinin kenarlarına üzerine yerleştirelim.

Bir çay bardağı kadar sıcak suyu da ekleyip, buharda yavaşça haşlayalım. Ancak brokoliler yumuşayana kadar haşlıyoruz. Havuçlar biraz diri de kalsa önemli değil bizce. (bu nedenle havuçları ince halkalar halinde kesin)

Sonra da hafif yumuşamış brokolileri bir cam servis kasesine alalım. İsterseniz bir çatalla brokolileri ezebilir isterseniz haşlandığı gibi bırakabilirsiniz tercih sizin. Önemli olan, brokoli, havuç, sarımsak, yoğurt ve tuzu zevkinize göre harmanlamak.

Şimdi de brokolilerin üzerine havuçlarımızı, ezdiğimiz sarımsakları ekleyelim. Yoğurdumuzu ekleyelim. Tuzumuzu serpelim üzerine.

Sonra da yoğurtlu brokoli salatası tarifinin üzerine isterseniz pul biber gezdirelim. Yoğurtlu brokoli salatası yapılışı bu kadar.

Yoğurtlu brokoli salatası nasıl yapılır gördüğünüz gibi oldukça kolay bir tarif. Afiyet olsun.

yoğurtlu brokoli salatası tarifi

yoğurtlu brokoli salatası tarifi

Paylaş.

Yorum Yap