Yoğurtlu Semizotu Salatası Tarifi

0

Yoğurtlu Semizotu  Nasıl Yapılır

Yoğurtlu semizotu salatası tarifimizi sunuyoruz. Pek çok kişi ya sık sık yapar, ya da hayatında hiç yapmamıştır. Yoğurtlu semizotu nasıl yapılır aşağıda. Mutlaka bu güzel ferahlatıcı ve çok faydalı tarifi deneyiniz. Özellikle sofralarınızdan eksik etmeyiniz efendim.

Yoğurtlu Semizotu Tarifi Malzemeleri

  • 1 çay bardağı kadar zeytinyağı kullanıyoruz, bir miktar daha az kullanılabilir
  • 1.5 tatlı kaşığı kadar tuz kullanalım
  • 2.5 su bardağı kadar yoğurt kullanıyoruz
  • 1 demet diri semizotu
  • 2-3 diş sarımsak kullanalım efendim

Yoğurtlu Semizotu Oktay Usta

Yoğurtlu semizotu oktay usta için ilk olarak pazardan satın aldığımız iri semiz otu demetinin çok çamurlu en dip kısmını kesip atalım. Kalan semizotu ve saplarını bol suda bekletip güzelce yıkayalım.

Sonrasında semizotunu sapları ile birlikte kıyalım ince ince. Ardından sarımsaklarımızı havanda güzelce ezelim, dövelim efendim.

Not: Semizotu yapraklarını, sapsıza yakın kullanabilir, ellerinizle koparabilir ya da bıçakla ince ince kesebilirsiniz. Siz bilirsiniz. 

Bir cam kase içine; yoğurdumuzu, dövülmüş sarımsağımızı, tuzumuzu ve yarım veya bir çay bardağı zeytinyağımızı alalım. Bir kaşıkla güzelce karıştıralım efendim.

Yoğurtlu semizotu salatası tarifi bu kadar. Yoğurtlu semizotu nasıl yapılır diyenler için gördüğünüz gibi kolay bir tarif.

Bu kolay ve çok yararlı bitkiyi sofralarınızdan eksik etmeyiniz.

Yoğurtlu semizotu tarifi oktay ustayı beğendiyseniz, sitemizde bulunan diğer salata tariflerine de göz atınız.

yoğurtlu semizotu salatası tarifi

yoğurtlu semizotu salatası tarifi

Paylaş.

Yorum Yap