Yumurtasız Sütlaç Tarifi

0

Fırında Yumurtasız Sütlaç Tarifi

Sizlerle fırında yumurtasız sütlaç tarifimizi yapıyoruz. Bu sıcak günlerde, serinlemek için, yemeklerden sonra bu sütlü tatlı tarifini mutlaka yapın bol bol tüketin.

Fırında sütlaç nasıl yapılır ? hiç yapmayanlar için kolay sütlaç tarifi aşağıda yer alıyor. Fırında sütlaç tarifi oktay usta farkıyla üstelik.

Fırında Yumurtasız Sütlaç Tarifi Malzemeleri

  • 5 su bardağı kadar süt kullanıyoruz
  • 3 su bardağı kadar su kullanıyoruz
  • 1.5 su bardağı kadar toz şeker
  • 2.5 yemek kaşığı kadar nişasta kullanıyoruz, buğday
  • 1 paket vanilya
  • yarım su bardağı kırık pirinç kullanıyoruz

Fırında Sütlaç Nasıl Yapılır

Fırında sütlaç nasıl yapılır tarifimizde ilk olarak kırık pirincimizi yıkayalım sonra üç su bardağı kadar sıcak suyla bir tencerede güzelce pişirelim. Pirincimiz tüm suyunu çekip, iyice pişince bu kez sütümüzü, nişastamızı ve toz şekerimizi ekliyoruz. Sonrasında tüm bu malzemeleri orta ateşte sürekli karıştırarak pişiriyoruz.

Kolay sütlaç tarifimiz pişip, göz göz olunca artık vanilyayı ekleyip, bir iki karıştırıp ateşten alma vakti gelmiş demektir.

Hazırladığımız kaselere sütlacımızı paylaştırıyoruz, ancak tamamen kaseleri doldurmuyoruz.

Ardından kolay sütlaç tarifimizi fırına vermek için, bir fırın tepsisini yarıya kadar mutlaka soğuk su ile dolduruyoruz. Sonrasında kaseleri tek tek dikkatlice fırın tepsisine yerleştiriyoruz.

Fırında sütlaç nasıl yapılır tarifimizi önceden ısıtılmış 200 derece fırında üst ızgaraya yakın olarak pişiriyoruz.

Üstü kızarıncaya kadar dikkatlice pişiriyoruz fırında sütlaç tarifimizi.

Kolay sütlaç tarifi bu kadar. Fırında sütlaç nasıl yapılır tarifimizi beğendiğinizi umarız. Yumurtasız sütlaç tarifi afiyet olsun.

Sütlaç yapılışı, kolay tatlı tarifi, kolay sütlaç tarifi için sitemizde bulunan diğer tariflere mutlaka göz atın efendim.

yumurtasız sütlaç tarifi

yumurtasız sütlaç tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap